Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Chata v malebném údolí

užitná plocha 73 m2

IS: voda, elektřina

klidné místo s výhledem

CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

výborná dostupnost (Praha 1 hod)

dobrá občanská vybavenost obce

Mšeno, č.ev. 71

#domaveMšeně

Popis nemovitosti

Rekreační chata v CHKO Kokořínsko - Mšeno (Babí důl)

Prodej rekreační chaty v nejhezčí chatové lokalitě města Mšeno, které je pro svou polohu, dobrou dostupnost a dostatek služeb jedním z nejvyhledávanějších míst Středočeského kraje. Město je právem označováno jako vstupní brána do malebné CHKO Kokořínsko - Máchův kraj a leží zhruba hodinu od Prahy.

Původní chata byla postavena v 80. letech, ale na přelomu století byla modernizována a nedávno byla krásně zasklena veranda od místního truhláře. Objekt je nepodsklepená dřevostavba postavená částečně na betonových patkách a částečně na zděné podezdívce. Do chaty se vchází přes verandu (11,5 m2), která skýtá různé využití (hala, šatna, jídelna). Z verandy vedou schody do podkroví a vchází se z ní do obývací části. V obýváku (19 m2) jsou mimo jiné umístěna kamna a jedno z umyvadel. Tato místnost umožňuje rozšíření obytné části do vedlejší přístavby skladu (9,5 m2), se kterou je nyní propojena oknem. Na obývák navazuje sanitární kout (6 m2), ve kterém se nachází kuchyňka, umyvadlo a sprchový kout. V podkroví je ložnice (14 m2), do které vede průduch pro přívod teplého vzduchu od kamen z obýváku, a místnost se schody (10,5 m2), která může sloužit jako úložný prostor, ale i jako místo pro spaní. Splachovací toaleta je umístěna v samostatně stojící budce (cca 2,5 m2) stojící opodál. Ta zároveň slouží k uskladnění dalších potřeb.

 

Objekt je připojen k veřejnému vodovodnímu řadu (vlastní šachta s uzávěrem) a k elektrické síti (230/400V). Teplou vodu zajišťuje bojler, vaří se na plynu (PB lahev), vytápění je lokálními kamny na tuhá paliva s průduchem do podkroví. Odpady jsou svedeny do trativodu. Přístup k nemovitosti je po místní polňačce, která je částečně zpevněná kamenivem. Parkovat lze ve spodní části pozemku, případně po dohodě se sousedy na místě určeném pro parkování v těsné blízkosti nemovitosti.

Plocha pozemků činí 1185 m2, z toho je celková zastavěná plocha cca 53 m2. Pozemek má kombinovaný terén a není oplocen. Orientace západním směrem poskytuje dostatek světla po celý den. Spodní louka má mírný sklon a je na ní několik ovocných stromů. Využít lze k pěstování zeleniny, parkování apod. Na tuto část navazuje nepatrně prudší svah, do kterého je zasazena rovina s chatou. V horní části je pak terén srovnán, aby zde šel umístit kruhový bazén. Před chatou je několik vzrostlých stromů a keřů (modřín, stříbrný smrk atd) zajišťujících soukromí a stín v parném létu.

Chatová lokalita se nachází 1 km severně od Mšena v údolí Babí důl, ve kterém je celkem zhruba 20 chat, a každá má dostatečně velké soukromí. Celé údolí má rozlohu přes 10 ha. Kromě výhodné polohy je zde rozšířená občanská vybavenost, která svým občanům poskytuje téměř komplexní služby. Škola, školka, lékaři, lékárna, pošta, knihovna, restaurace, bankomat, koupaliště, různé obchody, řemeslníci, osobní služby, sportovní kluby a zájmové spolky a mnoho dalšího. Dopravní obslužnost zajišťují vlaky a autobusy (lokální i PID).

Nemovitost je vhodná pro vášnivého kutila, nebo rodinu, která chce být blízko přírodě, a přitom nedaleko města. Volný čas lze trávit mnoha způsoby: turistika, cyklovýlety, koupání, houbaření, rybaření, lezení po skalách nebo na lezecké stěně, fotbal, tenis, v zimě běžky atd. Další služby a tipy na využití volného času vám rádi prozradíme na prohlídce, kterou si můžete domluvit na uvedených kontaktech. Nepropásněte příležitost, kterých se ve Mšeně mnoho neopakuje.

Tomáš Uher

V realitách se pohybuji od roku 2010 a osobně jsem realizoval více než 200 převodů nemovitostí a zpracoval přes 130 odhadů.

Vždy se snažím najít pro klienty nejvýhodnější řešení v aktuální situaci, za což mne doporučují dále. Neváhejte mne kontaktovat a přesvědčte se sami. Káva je samozřejmě na mě.


Tomáš Uher

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF