01/03/2016

Kdo jsem

V první řadě jsem normální táta od rodiny. Člověk, který chce za co nejméně peněz co nejvíce muziky, a proto si spoustu věcí zařizuji sám. Asi tak jako každý jiný. A proč ne? Nevím, proč bych měl v internetové době platit za něco navíc, když to můžu pořídit pohodlně levněji, nebo se o to postarat sám a zadarmo.

Jenže také vím, že každý nemůže umět všechno, a že se někdy šetření za každou cenu nemusí vyplatit. Uvařit oběd si sice umím, a kola na autě si také zvládnu vyměnit sám, a přesto chodím do restaurace a jezdím do autoservisu. Když se v restauraci dobře nenajím, nebo mi v servisu nekvalitně opraví auto, půjdu příště jinam, a přijdu maximálně o pár tisíc korun v případě toho autoservisu. To jsou běžné každodenní životní situace nás všech.

Ale prodej/koupě nemovitosti, a případné financování hypotékou, jsou pro mnohé z nás událostí, kterou provádíme jen jednou za život. Navíc jsou s ní často spojené celoživotní úspory, nebo naopak závazky. Ačkoli si to mnoho lidí ani neuvědomuje, rizika spojená s převodem nemovitostí jsou poměrně značná.

Také si nemyslím, že je dobré vybrat si unáhleně financování na základě dobře zmáknutého marketingu. Osobně dávám přednost důkladnému porovnání a následně volím aktuálně nejlepší možné řešení. Nebo si mám vzít v nějaké bance hypotéku, kterou budu splácet téměř polovinu svého života, jen proto, že tam dělá kamarád? Sice věřím, že mě nepodvádí, a že mi jistě nabídne to nejlepší. Ale jen z nabídky banky, ve které pracuje. A přitom jsem v jiné bance mohl ušetřit klidně i 150 tis. při úvěru na 1 mil. korun.

Odpovědi na často kladené dotazy naleznete zde.

Transakcím týkajících se nemovitostí (po novu nemovitých věcí) se v rámci rodiny věnuji už od nepaměti, ale profesionální dráhu jsem začal v roce 2010 úspěšným absolvováním rekvalifikačního kurzu “Realitní makléř” u institutu Vysoká škola realitní v Brně. Po krátkém rozkoukávání s jakou značkou chci nést svou kůži na trh, jsem se rozhodl pro spolupráci s Realitní společností České spořitelny, což je dceřiná společnost ČS, a.s. Tato skutečnost přináší záruky a výhody nejen mně, ale hlavně mým klientům.

A jelikož je koupě nemovitosti úzce spojena s financováním, zakrátko poté jsem se začal zabývat i výběrem a zprostředkováním vhodné hypotéky či úvěru ze stavebního spoření. V současné době zajišťuji úvěry od téměř všech bankovních institucí poskytujících hypotéky, a úvěry od většiny stavebních spořitelen. Spolupracuji se společností Broker Trust, což je největší poskytovatel služeb pro nezávislé finanční poradce a zprostředkovatele v ČR. Na trhu působí od roku 2001. Zastřešuje více než 2000 aktivních poradců. Zázemí Broker Trustu využívají stovky poradenských firem od jednotlivců až po velké síťové firmy. Je držitelem ratingového hodnocení AA od Czech Stability Award.

Dále se velmi často setkávám s klienty, kteří se nachází v nesnadné životní situaci, kdy jim hrozí exekuce, nebo má jít jejich nemovitost do dražby. Ať už se do této situace dostali z nějakého důvodu sami, nebo jim k tomu dopomohli podvodníci, naučil jsem se, že se dá vše řešit a nikdy není pozdě. Klíčovým momentem ale je, uvědomit si vážnost své situace, kontaktovat odborníka, který problematice rozumí, a jemu vše říci na rovinu.

Domnívám se, že předpokladem úspěchu v jakékoli oblasti jsou zkušenosti a průběžné vzdělávání se v daném oboru. Nechci zde publikovat skeny certifikátů ze všech absolvovaných školení, kurzů a seminářů, protože pravdou je, že úspěšný obchod nakonec nezaručují žádné certifikáty, ale poctivost na obou stranách a dobré reference 🙂